Preorder drugiego tomu książki sekuraka: Wprowadzenie do bezpieczeństwa IT. -15% z kodem: sekurak-book
Nowy „Programista” z sekurakowym hackowaniem Firefoksa
W tym numerze coś specjalnego – Michał Bentkowski pokazuje na podstawie swoich badań kilka hacków, które doprowadziły do ominięcia Same Origin Policy w Firefoksie (błąd sfixowany ze statusem sec-high).
Z kolei od Wydawców:
Najnowsze wydanie „Programisty” traktuje o rozwiązywaniu problemów wieloplatformowości w kontekście tworzenia aplikacji na urządzenia mobilne (i nie tylko). Tytułowy artykuł wydania przybliża środowiska Embarcadero RAD Studio oraz Qt Creator, które dają możliwość tworzenia przenośnych aplikacji w C++. Omówienia kolejnych narzędzi można się spodziewać w przyszłych wydaniach magazynu.
Znajdzie się również gratka dla frontendowców – „Wprowadzenie do biblioteki React.js” to artykuł przybliżający podstawy stworzonej przez developerów Facebooka biblioteki służącej do tworzenia interfejsów użytkownika.
Standardowo melduje się również Grzegorz Kokot z felietonem „Przegląd ponad podziałami”, traktującym o ludzkich aspektach code review. Michał Bentkowski, zgodnie ze zwyczajem, przygotował coś specjalnego z zakresu bezpieczeństwa. Diabeł tkwi w szczegółach, gdzie dokładnie tkwił w Firefoxowej implementacji Same Origin Policy? Tego można dowiedzieć się po lekturze wspomnianego artykułu.
Ponadto:
· „Współpraca z zagranicznym kontrahentem na zasadzie B2B” – artykuł oparty na studium przypadku, wyjaśniający prawne zawiłości;
· „Julia – obliczenia inżynierskie”, czyli połączenie składni MATLABa (prawie) z wydajnością C++;
· „Rzućmy programu los, Na stos!”, czyli wyjaśnienie istotnej (i niekoniecznie oczywistej) roli stosu w budowie zaawansowanych mechanizmów funkcjonowania systemów operacyjnych.
„Programistę” można zdobyć w Empiku lub zaprenumerować bezpośrednio w wersji elektronicznej lub papierowej. Zapraszamy do lektury!
–ms