Preorder drugiego tomu książki sekuraka: Wprowadzenie do bezpieczeństwa IT. -15% z kodem: sekurak-book
Startuje Sekurak.Academy 2025! Zobacz agendę oraz zmiany, które wdrożyliśmy od bieżącego semestru
27 stycznia br. startujemy z nowym semestrem Sekurak.Academy. To już czwarty semestr naszego najpopularniejszego projektu, który do tej pory zgromadził ponad 11 000 osób!
W pierwszym półroczu 2025 roku przygotowaliśmy dla naszych uczestników minimum 17 szkoleń, a także szereg zmian, które wychodzą naprzeciw oczekiwaniom kursantów.
Jeżeli jeszcze nie dołączyłeś do Sekurak.Academy 2025, to teraz jest na to doskonała okazja. Do 31 stycznia br. można zapisać się z 40-procentową zniżką, która działa na bilety Standard.
Wystarczy kliknąć w link poniżej i użyć kodu: blogsa.
Zapisz się: https://sklep.securitum.pl/sekurak-academy-2025
UWAGA! Dołączając do dowolnego semestru Sekurak.Academy 2025, dostajesz w pakiecie dostęp do archiwalnych nagrań z lat 2023 i 2024.
I. ZMIANY
Zanim przejdziemy do agendy, warto wspomnieć o kilku naprawdę istotnych zmianach, które ułatwią uczestnikom spokojne i świadome korzystanie z zasobów Sekurak.Academy:
- Nieograniczony czasowo dostęp do nagrań – od nowego semestru większość nagrań (np. dla szkoleń z 2023/2024 roku to ponad 80%) będzie dostępna dla uczestników bezterminowo! Niektóre nagrania (ze względu na umowy licencyjne z trenerami) będą dostępne jak dotychczas, przez okres roku. Pełną listę nagrań dostępnych bezterminowo znajdziecie tutaj.
- Archiwum – większość archiwalnych nagrań zostało przyporządkowanych do poszczególnych semestrów, a także oznaczonych poziomami trudności oraz tagami takimi jak: admin, ai, blockchain, blueteam, cyber awareness, hardware, IoT, linux, monitoring, narzędzia, osint, prawo, programowanie, redteam, sieci, socjotechnika, testowanie, web, windows, wireless. Ułatwi to uczestnikom nawigację oraz wybór interesujących szkoleń. Oczywiście zmiana dotyczy również aktualnych szkoleń.
- Najlepsze ceny – wszyscy uczestnicy Sekurak.Academy będą mogli liczyć na najlepsze zniżki z oferty sekuraka. Na naszym Discordzie (na kanale Ogłoszenia) będziemy zamieszczać zawsze najkorzystniejsze kody rabatowe.
Dodatkowo w tym roku planujemy wdrożyć opcjonalne ćwiczenia (quizy) dotyczące szkoleń. W lutym br. startujemy z bezpłatnym programem Sekurak CyberBooster, skierowanym do menedżerów firm zatrudniających min. 50 pracowników. Uczestnicy programu będą mieli dostęp do early vuln warning, czyli informacji o podatnościach zgłaszanych przez czytelników sekuraka (w przypadku wystąpienia takiej podatności w firmie uczestnika dostanie on szczegółową charakterystykę w poufnej formie), a także dostęp do kwartalnego podsumowania (30 minut „na żywo”) najważniejszych trendów i wydarzeń związanych z IT sec w Polsce i na świecie.
Do programu można się zgłosić, pisząc na adres ca@securitum.pl, w tytule wpisując Cyberbooster.
II. PEŁNA AGENDA – SEMESTR I 2025
Sekurak.Academy 2025 (Semestr I) to minimum 17 premierowych szkoleń – wśród nich absolutnie nowe, niepodejmowane wcześniej, gorące tematy, a także debiuty trenerskie (choć oczywiście nie zabraknie też „starych”, ulubionych trenerów 🙂). Każde szkolenie zwieńczone jest wydaniem certyfikatu (w języku polskim i angielskim), a pod koniec każdego semestru uczestnicy dostają specjalne dyplomy.
- Analiza złośliwego oprogramowania na żywo [Robert Kruczek]
- Socjotechnika na żywo. Metody ataku oraz obrony [Robert Kruczek]
- Jak wdrożyć system IDS w firmie (na przykładzie systemu Snort) [Tomasz Turba]
- DORA okiem hackera. Hackowanie banku na żywo [Aleksander Wojdyła, Tomasz Turba]
- Hackowanie vs AI (część III) [Tomasz Turba]
- Zabezpieczanie sieci domowej w praktyce [Tomasz Turba]
- Wprowadzenie do bezpieczeństwa Linux (część III) [Karol Szafrański]
- Nie daj się cyberzbójom! (v6) [Michał Sajdak]
- Dotknij pakietu. Popsuj pakiet. Rzuć pakietem. Praktyczne szkolenie z obsługi narzędzia Scapy [Michał Sajdak]
- Metadane – niedoceniony skarbiec informacyjny – czym są metadane, gdzie ich szukać i jak chronić się przed wyciekiem informacji przez nie [Krzysztof Wosiński]
- Klonowanie kart zbliżeniowych w praktyce [Piotr Rzeszut]
- Wnioski po realizacji 1500 testów penetracyjnych (wersja rozszerzona) [Marcin Piosek]
- Hackowanie Smart Kontraktów (część III) [Grzegorz Trawiński]
- Bezpieczeństwo SQL Servera (część II) [Piotr Walczuk]
- Wprowadzenie do bezpieczeństwa Entra ID [Robert Przybylski]
- Wprowadzenie do bezpieczeństwa OT/ICS [Roland Kulanek]
- Kto jest kim w SOC-u i co musi wiedzieć/umieć? [Ireneusz Tarnowski]
Terminy szkoleń wraz z godzinami znajdziecie w naszym kalendarzu tutaj.
III. SEKURAK.ACADEMY W LICZBACH
Dotychczasowe edycje Sekurak.Academy zgromadziły ponad 11 000 uczestników. Liczba ta cały czas rośnie! Przy takiej rzeszy ludzi coraz większym wyzwaniem jest sprostanie rosnącym oczekiwaniom.
Tym bardziej jesteśmy dumni, że cały rok 2024 został oceniony przez uczestników na doskonałą ocenę 9,35/10!
W samym roku 2024 w ramach Akademii przeprowadziliśmy ponad 40 szkoleń prowadzonych przez 19 trenerów.
IV. KILKA WYBRANYCH OPINII
Nie byłoby Sekurak.Academy bez uczestników i ich opinii, które pchają ten projekt do przodu. Poniżej znajdziecie wybrane z nich.
- Entuzjazm i zaangażowanie z każdej strony, tak prowadzących, jak i uczestników.
- U Was z jednego szkolenia z Tomkiem Turbą dowiedziałem się więcej przez 2 h niż przez 1,5 roku na studiach cyber, które robię równolegle.
- Żadne pytanie po szkoleniu nie pozostaje bez odpowiedzi 🙂
- Community jako jedna wielka rodzina <3
- Obecnie zamiast bez sensu scrollować sociale wolę wbić na „luźne” :D
- Każde szkolenie było i jest niesamowitą przygodą. Jedno z tych, co bardziej mi zapadło w pamięci, to szkolenia z Active Directory i IIS. Zapewne z racji tego, że namacalnie mogłem zweryfikować i poprawić administrowanie nimi na swoim podwórku.
Doskonałe, krótkie szkolenia, kontakt z ekipą sekuraka i trenerami oraz największa (i zawsze pomocna) społeczność Sekurak.Academy to najlepsze rekomendacje do tego, aby dołączyć do tego wyjątkowego (bez elitarnego zadęcia) projektu.
Zapraszamy zarówno „bezpieczników”, jak i wszystkie osoby, które myślą o przebranżowieniu się lub po prostu chcą być na bieżąco z aktualnymi trendami w cyberbezpieczeństwie.
~Łukasz Łopuszański