Preorder drugiego tomu książki sekuraka: Wprowadzenie do bezpieczeństwa IT. -15% z kodem: sekurak-book

Startuje Cisco SecUniversity semestr VI – zapisy bezpłatne, dużo technicznych tematów.

07 marca 2023, 09:00 | Aktualności | komentarzy 11

To już szósta edycja SecUniversity – programu, który dowiódł jednego – cyberbezpieczeństwo jest jednym z najważniejszych tematów. Kolejne cykle spotkań cieszyły się coraz większym zainteresowaniem, więc czas na szóstą edycję wydarzenia (i podobnie jak piąta, bez limitu miejsc). 

O tym, dlaczego warto, świadczą oceny absolwentów poprzednich semestrów. Zaangażowanie, reakcje oraz ankieta zadowolenia po sesji live z testami penetracyjnymi były znakomite. 

Dla tych, którzy chcą szybko przejść do bezpłatnych zapisów – link tutaj.

Co tym razem przygotowało Cisco?  To, co najmocniej rezonuje w kontekście cyberbezpieczeństwa! W szóstym semestrze przeanalizujemy malware, poznamy teorię i praktykę Infrastruktury Klucza Publicznego, będzie okazja porozmawiać o bezpieczeństwie środowisk kontenerowych, ochronie anty-DDOS oraz o nowoczesnym monitoringu bezpieczeństwa aplikacji. Samo mięcho. 

Pisaliśmy wiele razy o cyberatakach na polskie (i nie tylko) firmy. Wraz z ich nasilaniem, istotna jest ochrona punktów końcowych. Kluczowa dla bezpieczeństwa systemów informatycznych, a w szczególności dla przedsiębiorstw. Dlatego sesję otwierającą na temat cieszący się coraz większą popularnością EDR (Endpoint Detection and Response) poprowadzi Radosław Olszowy z Cisco Kraków

O tym, jak działa EDR oraz jakie korzyści płyną z jego zastosowania w kontekście analizy i reakcji na szkodliwe oprogramowanie na przykładzie analizy ataku malware. Pod uwagę zostaną wzięte dwa podejścia: statyczne i dynamiczne. 

Jakie tematy przewiną się w najnowszej edycji Cisco Sec University?  

Będzie o Infrastrukturze Klucza Publicznego do ustanawiania i zarządzania certyfikatami cyfrowymi, umożliwiającymi weryfikację tożsamości osób i organizacji online. Zademonstrowane zostaną protokoły oraz algorytmy używane do ustanawiania zaufania i szyfrowania danych. 

Eksperci z Radware podzielą się wiedzą o najnowszych metodach walki z atakami DDoS i zaprezentują najlepsze praktyki. 

Kolejna sesja obejmie temat bezpieczeństwa środowisk kontenerowych. Jakie są główne zagrożenia? Prelegenci przybliżą kwestie skanowania, raportowania czy zarządzania podatnościami. Będzie miejsce na budowanie polityk bezpieczeństwa czy bezpiecznych połączeń do zewnętrznych API. 

Piąta sesja dotyczyć będzie aplikacji, bez których ciężko wyobrazić sobie biznes. Firmy często bagatelizują ich bezpieczeństwo, a to błąd, który może prowadzić do poważnych konsekwencji.  

Semestr zakończy wprowadzenie do Multi-Factor Authentication (MFA). Będzie to wyjątkowa sesja, zwieńczona egzaminem. Uczestnictwo w niej będzie okazją do poszerzenia wiedzy na temat bezpieczeństwa i ochrony danych, co jest niezwykle ważne w dzisiejszym świecie oraz tego, jak MFA może pomóc w zabezpieczeniu danych i informacji. 

Podczas webinarów będzie możliwość aktywnego uczestnictwa w dyskusji dzięki Q&A. Organizatorzy zadbali również o nagrody przyznawane dla 10 najlepszych osób w quizie na koniec każdej sesji. Cenny voucher certyfikacyjny otrzyma osoba, która najlepiej zaliczy egzamin końcowy. Na absolwentów czekają także certyfikaty.  

Szósty semestr SecUniversity startuje już 22 marca. Rejestracja tylko do 21 marca do godziny 16.00. Jak poprzednio, uczestnictwo całkowicie bezpłatne!  

Zapraszamy na prelekcje

Wpis jest wpisem sponsorowanym, za którego publikację otrzymujemy wynagrodzenie

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim ze znajomymi:



Komentarze

  1. Tomek

    Podczas próby rejestracji pojawia się komunikat
    „Rejestracja na tę imprezę nie jest dostępna.”

    Odpowiedz
  2. Tomasz Turba

    A rejestrujesz się z konta firmowego? Bo jest komunikat taki też:

    Ważne: rejestracja na email z publicznych domen (np. gmail, wp, o2 itp.) jest niedostępna

    Odpowiedz
  3. Kamil

    Czy nauczyciel akademicki też może się zapisać? Czy tylko „sieciowcy pracujący aktywnie” w firmach?

    Odpowiedz
    • Maja

      Tam się uzupełnia dane, ale nie ma chyba ogranicznika, że tylko osoby, które są sieciowcami mogą się rejestrować. Jak masz mail firmowy to się zarejestruj.

      Odpowiedz
  4. Karol

    Ja się zarejestrowałem, ale nie dostałem nr potwierdzenia.

    Odpowiedz
    • Maja

      Do 3 dni dochodzi mail z potwierdzeniem rejestracji.

      Odpowiedz
  5. Krzysztof

    Mam to samo. Mimo rejestracji nie otrzymałem potwierdzenia. Nie rejestruje się z domeny publicznej …

    Odpowiedz
    • Sx

      Trzeba chwilę poczekać.
      Na początku jest pending, ja dostałem kolejnego dnia potwierdzenie. Cierpliwości.

      Inicjatywa fajna, chyba już mój 3 albo 4 semestr.
      Z mojej perspektywy fajnie, aby Juniper i Fortinet (choć Ci ostatni robią coś z CLICO) coś podobnego wymyślili :)

      Odpowiedz
  6. Klaudia Milczarek

    Dzień dobry,

    Chciałabym dołączyć do Cisco Sec University. Na codzień pracuję w zarządzaniu ryzykiem w cyberbezpieczeństwie i wymienione tematy bardzo pokrywają się z moją pracą.

    Pozdrawiam

    Odpowiedz
  7. Eri

    Jeśli jestem studentem, to czy mogę zapisać się z moim e-mailem uniwersyteckim?

    Odpowiedz
    • Sernik

      Kolego studencie a na jakiej, że to uczelni studiujesz? Hmm uniwersytecki email czyli jakiś uniwerek? Czy na tejże nie nauczyli cię kombinatoryki stosowanej? Student to takie stworzenie które cale studia uczy się jak sobie radzić i oszukać system. Czy to z apodyktyczną i pozbawioną empatii babą z dziekanatu, czy jak wynegocjować inny termin oddania sprawka albo jak wysępić brakujący punkt do wyższego progu oceny z kolosa.
      Masz uczelniany email to napieraj! Jak się nie uda to co ci zrobią ? Dziekan pogrozi palcem? Napuszczą straż akademicką?
      U mnie uczelniany email zadziałał bez problemu.

      Odpowiedz

Odpowiedz