Preorder drugiego tomu książki sekuraka: Wprowadzenie do bezpieczeństwa IT. -15% z kodem: sekurak-book

Invizbox Go — kolejne „magiczne” pudełko do łatwego korzystania z sieci Tor/VPN

14 września 2015, 22:08 | Aktualności | komentarze 4

InvizBox Go to nowy projekt na Kickstarterze, którego celem jest dostarczenie „magicznego” pudełka zapewniającego anonimowość i prywatność podczas korzystania z dowolnego urządzenia za pośrednictwem dowolnej sieci Wi-Fi. Chociaż podobne pomysły (np. niesławny Anonabox) już były, to jednak Invizbox Go zapowiada się bardziej obiecująco. Spójrzmy.

Główną zaletą nowego projektu w stosunku do jego poprzedniej wersji oraz wspomnianego już Anonboksa jest brak konieczności zestawienia fizycznego połączenia z wykorzystaniem kabli sieciowych. Wersja Go działa wykorzystując połączenia Wi-Fi.

W odróżnieniu od projektów takich jak Keezel, które również działają bezprzewodowo, Invizbox Go jest w pełni otwarty (Open Source) i oferuje szereg interesujących dodatkowych funkcji.

InvizBox Go -- schemat połączeń

InvizBox Go — schemat połączeń

Warto wymienić wsparcie zarówno dla sieci TOR, jak i rozmaitych usług VPN — w tym OpenVPN oraz specjalnej dedykowanej usługi abonamentowej zapewniającej m.in. szybkie prywatne połączenie do pierwszego węzła sieci TOR.

Inne ciekawe funkcje urządzenia to m.in.:

  • możliwość automatycznego blokowania reklam,
  • możliwość automatycznego wymuszania bezpiecznych połączeń HTTPS,
  • opcjonalne blokowanie domen zbierających informacje o użytkownikach systemu Windows 10,
  • możliwość obejścia blokad regionalnych dla treści internetowych korzystając z konfiguracji GeoIP (wymaga korzystania z dedykowanego serwisu VPN).

Żadna z powyższych funkcji nie wymaga oczywiście jakiejkolwiek instalacji lub konfiguracji na naszych urządzeniach końcowych. Na każdym z urządzeń wystarczy tylko skorzystać z połączenia za pośrednictwem InvizBoksa.

Projekt nie jest jeszcze gotowy. Obecnie testowany jest prototyp, a dostępność dla klientów końcowych jest przewidziana na luty 2016 roku.

— Wojciech Smol

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim ze znajomymi:



Komentarze

  1. s

    To rozwiązanie jest fajne i wygodne, ale czy jest takie super bezpieczne? Wystarczy raz się zapomnieć i połączyć się z Internetem bezpośrednio i po ptakach. Inne kwestie to korzystanie z wielu serwisów z tej samej przeglądarki, czyszczenie plików cookies, tryb prywatny wszędzie, NoScript i tym podobne sprawy – innymi słowy wszystko to, o co dba Tor Browser, a na co router nie ma absolutnie wpływu w przypadku HTTPS i innych szyfrowanych połączeń, o ile nie robi ataku MITM.

    Odpowiedz
    • Jeśli coś jest super wygodne, to zazwyczaj nie może być równocześnie “super bezpieczne w każdej sytuacji”, tak to już działa.

      Założeniem tego typu projektów jest raczej “proste rozwiązanie do wykorzystania przez zwykłych internautów”…

      Odpowiedz
  2. skiter

    Fajna zabawka, jak kazda inna + VPN.

    Za co faktycznie placimy? za OpenWRT + Tor + konfiguracja (pewnie byle jak i byle gdzie) + i tutaj jest bonus -> VPN

    Tak naprawde nic ciekawego i spesjalnego to to nie jest.
    Kazdy program 'proxy’ mozna wymusic HTTPs, nic specjalnego, caly ruch (HTTP, HTTPs … i cale proxy www) mozna przeniesc przez Tor, jako ze Tor to zwykle proxy …

    Jakos sobie nie wyobrazam granie np w CSa czy inny transfer 'caly przez Tor’ bo czlowiek by oszalal …

    Power bank? Fajny bajer ale: na aliexpres tego jest tyle ze moze zycia zabraknac przegladajac oferty.

    Moje zdanie?
    chinski box + wlasne logo + OpenWRT (OpenSource!) + konfiguracja, tylko VPN zostaje … jako subskrybcja

    Czy NSA przyjdzie do nich i poprosi ladnie o logi to tez takie cwaniaki beda? Nie … zamkna firme tak szybko jak powstali, VPN siadzie po paru miesiacach, hardware wytrzyma pare miesiecy wiecej, o Update oprogramowania bedzie sie mozna tylko modlic …

    Szkoda, ze takei cos wychodzi na swiat, no ale cena jest taka a nie inna pytanie czy zaoferuje produkt 'bezpieczny’ za cene 3x taka (np 300$), ktos to kupi? Nie, bo przeciez za bezpieczenstwo nie bedzie Kowalski placic.

    Odpowiedz
    • Z tym NSA to zależy gdzie są zarejestrowani, jak firma jest w jakimś egzotycznym kraju to takie NSA za wiele nie zdziała. Pomysł faktycznie prosty – nieatrakcyjny dla zaawansowanych userów, ale wygodny dla reszty, więc to może być całkiem dobry pomysł na biznes (niekoniecznie na nowinkę technologiczną). I też taki był zapewne cel twórców.

      Odpowiedz

Odpowiedz